معرفی مسکو

شهر مسکو که به عنوان پایتخت روسیه شناخته می شود پر جمعیت ترین و قوی ترین شهر روسیه از منظر تجاری است. این شهر با جمعیت حدود ۱۳ میلیون نفر پر جمعیت ترین شهر قاره اروپا است. مسکو با داشتن قوی ترین مراکز تجاری اقتصادی دانشگاهی تبدیل به قلب ارتباطی روسیه با دنیا شده است. این شهر همه ساله پذیرای میلیونها توریست ، دانشجو و بازرگان از کشورهای مختلف است .

تاسیس شرکت در مسکو 

پیش از ورود به بحث تاسیس شرکت در مسکو لازم است بدانید که در قانون اساسی روسیه برای هر گونه فعالیتی که در قالب اقتصادی ، بازرگانی و صادراتی در این کشور انجام می شود ثبت شرکت حقوقی الزامی است. به عبارت دیگر هیچ شخص حقیقی اجازه فعالیت اقتصادی ندارد. 

برای تاسیس شرکت در مسکو در ابتدا لازم است که هدف خود را از تاسیس شرکت مشخص کنید. در روسیه برای هر گونه فعالیت اقتصادی یک کد منحصر به فرد در نظر گرفته می شود. لزا برای مجموع فعالیت هایی که در حوزه بازرگانی ، اقتصادی انجام می شود و یک کد خاص درج می شود که در زمان ثبت شرکت باید مشخص نمایید که فعالیت شما مربوط به کدام حوزه است. سپس باید اقدام به تهیه اساس نامه شرکت نمایید تا در آن مدیر عامل ، سهامداران ، سرمایه اولیه و اطلاعات کلی درج شود.

حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در روسیه ۱۰ هزار روبل معادل ۱۵۰ دلار است. 

قدم بعدی افتتاح حساب بانکی برای شرکت و تایین سیسم پرداخت مالیاتی است. 

داشتن آدرس حقوقی ثابت نیز یکی دیگر از ملزمات تاسیس شرکت در روسیه است. 

هزینه زندگی در شهر مسکو

اگر شهر مسکو را برای اقامت خود انتخاب کرده اید باید بدانید که بیشترین هزینه شما ، اجاره خانه است. اساسا قیمت خانه و اجاره خانه در مسکو به نسبت بقیه شهرهای روسیه گرانتر است. 

ایاب و ذهاب بخش دیگری از هزینه های شما را در شهر مسکو شامل می شود. یکی از پر طرفدار ترین و کم هزینه ترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر مسکو مترو می باشد. در سال ۲۰۲۱ هزینه یک بار وارد شدن به مترو مسکو ۶۰ روبل می باشد. البته اگر به طور مداوم قصد استفاده از مترو شهر مسکو را دارید توصیه ما به شما استفاده از کارتهای مدت دار مترو با تعرفه های مختلف می باشد که باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. 

هزینه زندگی در شهر مسکو به طور متوسط در ماه حدود ۵۰۰ دلار است که شامل هزینه ایاب و ذهاب ، خورد و خوراک و پوشاک می باشد. 

شرکت در نمایشگاه مسکو روسیه

اگر تصمیم به شرکت در نمایشگاه مسکو را گرفته اید شاید دقت به چند نکته به کمک شما بیاید. از ماه های قبل تصمیمگری در باره شرکت در نمایشگاه مورد نظر را نهایی کنید تا زمان کافی برای تهیه مقدمات کار داشته باشید. بعد از تصمیم گیری در مورد نمایشگاه با روابط عمومی نمایشگاه تماس برقرار کنید و نسبت به عقد اجاره غرفه اقدام نمایید. برای تجهزی و تزئین غرفه خود اقدام به تهیه چک لیست نمایید. سعی کنید که محل اقامت خود را نزدیک موقعیت نمایشگاه بگیرید. با توجه به ترافیک سنگین مسکو این کار باعث صرفه جویی شما در زمان و هزینه خواهد شد. چاپ بروشور و کاتالوگ محصولات شما به زبان روسی به حضور موفق تر شما در نمایشگاه کمک خواهد کرد. با توجه به این نکته که بیشتر مردم روسیه به زبان انگلیسی تسلط ندارند استفاده از مترجم مسلط به زبان روسی و فارسی باعث کمک به ارتباط صحیح دو طرفه می شود.

اجاره منزل در شهر مسکو 

باید بدانید که در روسیه آپارتمان بر مبنای تعداد اتاقهای آن طبقه بندی می شود و بر خلاف خانه های ایران بخش مجزایی به عنوان پذیرایی ندارند. به عنوان مثال اگر صبحت از اپارتمان دو خابه می شود به طور معمولا منظور آپارتمانی است با دو اتاق و یک آشپزخانه و سرویس بهداشتی. حال با این توضیح کوچک می توانیم نگاهی برا میزان اجاره اپارتمان در مسکو بیندازیم. 

به طور متوسط هزینه اجاره اپارتمان یک خوابه (۳۰ تا ۴۰ متر) در شهر مسکو ماهیانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار می باشد. البته باید دقت کنید که این مبلغ با توجه به موقعیت قرار گیری آپارتمان از مرکز شهر و تمیزی آپارتمان و اسباب و وسایل داخل ان متغیر می باشد. 

به این مبلغ باید هزینه شارژ ماهیانه آپارتمان را نیز اضافه کنید. 

در روسیه می توان آپارتمان را مبله و یا بدون مبل اجاره کرد. اما در سالهای اخیر تقاضا برای اپارتمان مبله بیشتر شده و به همین جهت اکثر آپارتمانها مبله اجاره داده می شوند.

به طور مرسوم برای اجاره آپارتمان در روسیه در زمان عقد قرارداد از شما مبلغ اجاره ماه اول و معادل همان مبلغ اجاره به عنوان ودیعه گرفته می شود و در موقع تخلیه آپارتمان در صورت تحویل سالم و بدون مشکل عین همین مبلغ به شما عودت داده می شود. 

اگر آپارتمان از طریق بنگاه های مسکن اجاره داده شود هزینه پنگاه نیز بر عهده موجور می باشد. 

اجاره مغازه یا دفتر کار در شهر مسکو

برای اجاره دفتر کار در ساختمانهای تجاری کلاس ساختمان نقش تایین کننده ای در میزان اجاره بهای ماهیانه دارد. ساختمانهای تجاری بر اساس تجهیزات و تمیزی به کلاسهای A – B – C تقسیم بندی می شوند. نکات دیگر در تعیین اجاره بها ، متراژ دفتر کار ، مبلمان اداری و موقعیت مکانی دفتر می باشد. به عنوان مثال اجاره بهای یک دفتر ۱۰ تا ۲۰ متری در کلاس A به نسبت موقعیت مکانی آن بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه است. اجاره بهای یک دفتر با همین متراز در کلاس C بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه است. اجاره انبار در بازار فود سیتی به طور متوسط ۶۰۰ تا ۷۰۰ روبل حدود ۱۰ دلار در هر متر مربع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − چهار =