نمایشگاه بین المللی روسیه 2022

اگر شما به عنوان یک تاجر یا تولید کننده قصد فروش محصولات خود در روسیه را دارید باید به شما بگویم که بازار روسیه از لحاظ کیفیتی و روابطی تفاوتهایی با سایر کشورهای هماسیه ایران نظیر عراق و ترکیه را دارد. تضمین حضور موفق در بازار روسیه داشتن احاطه به پیچیدگی های تجاری بازار روسیه ، کالا یابی و تبلیغات مناسب ، حضور فیزیکی مستمر یا داشتن نماینده دائم در کشور روسیه است. قبل از حضور دائم در بازارهای روسیه شاید بد نباشد که ابتدا با شرکت در نمایشگاه های بین المللی روسیه کالاهای مورد نظر خود را محک بزنید. شرکت در نمایشگاه روسیه شما را در انتخاب محصول و یا تغییرات لازم جهت فروش موفق تر در بازار روسیه کمک می کند

نمایشگاه بین المللی سن پترزبورگ 2022

می توان گفت که مرکز اصلی نمایشگاه های بین المللی مسکو در مجموعه اکسپو سنتر برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی یکاترینبورگ روسیه

با چهار سالن سر پوشیده به وسعت کلی ۴۶ هزار متر مربع تنها محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی در شهر یکاترینبورگ است.

نمایشگاه بین المللی کازان روسیه

می توان گفت که مرکز اصلی نمایشگاه های بین المللی مسکو در مجموعه اکسپو سنتر برگزار می شود.

صفر تا صد نمایشگاه بین المللی روسیه

شرکت در نمایشگاه های بین المللی

روسیه قدم اول برای شرکت در نمایشگاه های بین المللی روسیه اطلاع از زمانبندی نمایشگاه های روسیه است. شما می توانید با مراجعه به پرتال رسمی نمایشگاه های روسیه از تاریخ دقیق براگزار نمایشگاه و محل آن اطلاع حاصل نمایید.

محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی روسیه

مسکو به عنوان پایتخت روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای اروپا قطب تجارت روسیه است و بیشتر نمایشگاه ها بین المللی روسیه در این شهر برگزار می شود. اما این باعث نمی شود که از ظرفیت دیگر شهرهای روسیه قافل شد. چه بسا که شهرهای دیگری مانند سن پترزبورگ ، یکاترینبورگ و کازان با توجه به کمتر بودن هزینه ها و رقبا انتخاب بهتری برای شروع تجارت با روسیه باشد.

نمایشگاه های بین المللی مسکو

نمایشگاه بین المللی سن

پترزبورگ نمایشگاه بین المللی

یکاترینبورگ نمایشگاه بین المللی کازان

نمایشگاه های بین المللی مسکو 

می توان گفت که مرکز اصلی نمایشگاه های بین المللی مسکو در مجموعه اکسپو سنتر برگزار می شود. این مجموعه نمایشگاهی که از بزرگترین و قدیمی ترین نمایشگاهی روسیه است در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد. نمایشگاه بین المللی مسکو (اکسپو سنتر ) با مساحتی بالغ بر ۲۵۰ هزار متر مربع که شامل ۹ مجموعه نمایشگاهی و ۳۲ سالن میباشد سالانه پذیرای حدود دو میلیون بازدید کننده است.

از جمله نمایشگاه هایی که در مرکز نمایشگاه های بین المللی مسکو برگزار می شود می تواند به نمایشگاه های زیر اشاره کرد:

آدرس نمایشگاه بین المللی مسکو – اکسپو سنتر

Краснопресненская наб., 14, Москва

/www.expocentr.ru

نمایشگاه بین المللی سن پترزبورگ

در شهر سن پترزبورگ دو مرکز نمایشگاهی وجود دارد که بخش عمده نمایشگاهای بین المللی سن پترزبورگ در این دو مرکز برگزار می شود. نمایشگاه قدیمی تر که در داخل شهر و در کنار خلیج فنلاند قرار داد به نام لن اکسپو Len Expo این مجموعه از سال ۱۹۶۸ فعالیت خود را شروع کرده است. این مرکز با برخورداری از ۴۰ هزار متر سالن سر پوشیده و ۶۳ هزار متر فضای آزاد از ظرفیت قابل توجهی برای برگزاری نمایشگاه های مختلف برخوردار است.

آدرس نمایشگاه بین المللی مسکو – اکسپو سنتر

Наличная ул., 103, корп. 2

http://lenexpo.ru/

نمایشگاه بین المللی یکاترینبورگ روسیه

مرکز نمایشگاه های بین المللی یکاترینبورگ (یکاترینبورگ اکسپو) فعالیت خود را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرده است. نمایشگاه یکاترینبورگ با چهار سالن سر پوشیده به وسعت کلی ۴۶ هزار متر مربع تنها محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی در شهر یکاترینبورگ است.

آدرس نمایشگاه بین المللی یکاترینبورگ روسیه

бул. Экспо, 2А, Екатеринбург

ekaterinburgexpo.ru

نمایشگاه بین المللی کازان روسیه

شهر کازان به عنوان بزرگترین شهر مسلمان نشین روسیه می تواند مکان مناسبی باشد برای عرضه محصولات غذایی و غذاهای حلال. بخصوص وجود کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر، تجارت با این شهر را سهولت می بخشد.

مرکز نمایشگاهی شهر کازان با ۱۴۳ هزار متر مربع در سه سالن سرپوشیده از ظرفیت بالای برای پوشش همزمان چند نمایشگاه برخوردار است و تمام نمایشگاه های مهم و بین المللی شهر کازان در این مرکز برگزار می شود.

آدرس نمایشگاه بین المللی کازان روسیه

Выставочная ул., 1, село Большие Кабаны

www.kazanexpo.ru

نحوه ثبت نام در نمایشگاه بین المللی روسیه

پس از انتخاب نمایشگاه مورد نظر باید از طریق تماس با روابط عمومی نمایشگاه اقدام به گرفتن اطلاعاتی از قبیل نقشه سالن محل برگزاری نمایشگاه ، متراژ و قیمت غرفه های نمایشگاهی ، لیست سایر خدمات و هزیه ها نمایید. پس از انتخاب غرفه و سایر خدمامت سفارش خود را جهت دریافت صورت حساب به صورت رسمی ارسال نمایید و پس از پرداخت صورتحساب اقدام به آماده سازی برای حضور در نمایشگاه کنید. نکته مهم : آماده کردن و چاپ بوروشور و کاتالوگ به زبان روسی می تواند به حضور موفق تر شما در نمایشگاه کمک کند. شرکت روس بازار می تواند شما را در امر ثبت نام نمایشگاه ترجمه کاتالوگ ها به زبان روسی کمک نماید.

هزینه شرکت در نمایشگاه های روسیه

اصلی ترین هزینه جهت شرکت در نمایشگاه های روسیه در واقع همان اجاره غرفه است که با توجه به متراژ و نمایشگاه انتخابی متغیر است. نمونه قیمت نمایشگاه : نمایشگاه دکوروم مسکو: نمایشگاه دکوروم به مدت ۴ روز ، متراژ ۲۰ متر ۴۹۶ هزار روبل (حدود ۶۵۰۰ دلار) نمایشگاه نوسکی لارتس سن پترزبورگ : سه روز ، متراژ ۴ متر ۲۶ هزار روبل (حدود ۳۵۰ دلار) نمایشگاه جون ویکس سن پترزبورگ چهار روز ، متراژ ۶ متر مبلغ ۱۳۲ هزار روبل (حدود ۱۷۰۰ دلار) به لیست هزینه ها باید هزینه اسکان افراد شرکت کنند در نمایشگاه‌ ، بلیت مسافرتی ، هزینه مترجم زبان روسی (در صورت نیاز) را نیز اضافه نمایید.

مترجم زبان روسی جهت شرکت در نمایشگاه های بین المللی روسیه

اگر قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی روسیه را دارید. باید بدانید ه تنها تعداد کمی از مردم و تجار روسیه به زبان انگلیسی تسلط دارند. به همین علت دانش زبان روسی و یا استفاده از مترجم زبان روسی از طرف شما ، به شما امکان برقراری ارتباط و درک صحیح متقابل را می هد. شرکت روس بازار با در اختیار داشتن مترجمین مسلط به زبان روسی و فارسی آماده کمک به شما در طول زمان برگزاری نمایشگاه و در صورت لزوم پیگیری امور بعد از نمایشگاه و تنظیم قرارداد تجاری را دارا می باشد.

ویزا برای شرکت در نمایشگاه های بین المللی روسیه

قبل از اقدام به گرفتن ویزا بهتر است که هدف خود را از سفر به روسیه مشخص نمایید. اگر قصد شما فقط حضور در مدت زمان برگزاری نمایشگاه است پیشنهاد ما به شما استفاده از ویزای توریستی است. ویزای توریستی روسیه نسبت به دیگر ویزاهای روسیه شرایط راحت تری را دارد و به دو نوع توریستی یک بار ورود با حداکثر زمان دو هفته و ویزای توریستی یک ماه تقسیم می شود. قیمت ویزای توریستی یک بار ورود ۱۲۰ دلار و قیمت ویزای یک ماه ۱۳۵ دلار می باشد. 

مدارک لازم جهت صدور ویزای توریستی روسیه

 • اصل پاسپورت با حداقل اعتبار شش ماه. 
 • عکس پرسنلی 
 • بلیت مسافرتی رفت و برگشت 
 • رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی 

ذکر این نکته ضروری است که ویزای توریستی بر اساس مدت زمان بلیت مسافرتی شما صادر می شود. بنا بر این قبل از تهیه بلیت باید حتما از مدت زمان برگزاری نمایشگاه اطمینان حاصل نمایید. 

اگر به منظور پیگیری و بررسی قراردادهای احتمالی قصد دارید مدت زمان بیشتری را در روسیه باشید می توانید از ویزاهای تجاری یک ماهه ، سه ماهه یک بار ورود (برای بار اول) و یا چند بار ورود (بعد از ویزای دو بار ورود امکان پذیر است) اقدام کنید. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری

 • اصل پاسپورت با شش ماه اعتبار 
 • عکس پرسنلی 
 • بیمه مسافرتی
 • آزمایش پزشکی (در مورد ویزای یک سال به بالا)

دقت کنید که در تمام ویزاهای از سه ماه به بالا شما می توانید نهایتا ۹۰ روز در خاک روسیه باشید. به طور مثال اگر شما ویزای تجاری سه ساله چند بار ورود روسیه را دارید هر ۱۸۰ روز حداکثر ۹۰ روز می توانید در روسیه حضور داشته باشید.

قیمت ویزای تجاری روسیه

 • یک بار ورود ۱۴۰ دلار
 • سه ماهه یک بار ورود ۱۷۰ دلار
 • سه ماه دو بار ورود ۲۱۵ دلار
 • یک ساله مولتی ۴۰۵ دلار
 • سه ساله مولتی ۹۰۰ دلار
 • پنج ساله مولتی ۱۳۰۰ دلار