شرایط و راه های مهاجرت به روسیه

 • ار و پ (مجوز اقامت سه ساله) ؛
 • ویدنژیتلستوا یا “و ن ژ” (اقامت دائم)
 • پاسپورت شهروندی روسیه

در این متن برای افزایش اطلاعات شما در مورد شرایط و چگونگی مهاجرت به روسیه به بررسی مباحث و نکاتی مهم تحت عناوین:

 • ✅ قوانین مهاجرت به روسیه
 • ✅ شرایط و راه های مهاجرت به روسیه
 • ✅ هزینه مهاجرت به روسیه
 • ✅ انواع اقامت روسیه
 • ✅ اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • ✅ گرین کارت روسیه
 • ✅ اقامت روسیه از طریق ازدواج
 • ✅ اقامت روسیه از طریق تحصیل

می پردازیم. پس برای یافتن پاسخ پرسش های خود در هریک از این موارد با ما همراه باشید.

قوانین مهاجرت به روسیه

 

قوانین مهاجرت به روسیه پروسه ای چند مرحله ای را در بر دارد. اقامت روسیه ابتدا به صورت موقت و سه ساله داده می شود. پس از گذشت یک سال از اخذ این اقامت موقت فرد می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نماید. گذر زمان 3 تا 5 ساله ای نیز لازم است تا بتوانید شهروندی روسیه را بگیرید.

 

راه های مهاجرت به روسیه و مقیم شدن در این کشور برای ایرانیان می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

مهاجرت به روسیه کوت

کوت روسیه را می توان تقریبا چیزی مشابه به لاتاری آمریکا دانست. مشکل کمبود جمعیت در کشور روسیه باعث می شود که این کشور با دادن کوت یا سهیه، افراد خارجی متقاضی را به شهروندی خود دربیاورد. متقاضیان اخذ کوت ابتدا ثبت نام و سپس منتظر روز موعود گزینش می شوند. در آن روز افرادی که امتیاز بیشتری داشته باشند برای دریافت کوت روسیه انتخاب می شوند. برخی از موارد در این مسئله می توانند امتیاز شما را بالاتر ببرند مواردی چون: داشتن مدرک زبان روسی، داشتن منزل در روسیه، اخذ مدرک دانشگاهی از دانشگاه های این کشور و داشتن اقوام درجه یک در آن. با داشتن این امتیازات شانس شما برای انتخاب جهت دریافت کوت روسیه بسیار بالا می رود. به جرات می توان گفت راحت ترین راه مهاجرت به روسیه دریافت کوت این کشور می باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مورد استقبال بالا برای مهاجرت به روسیه، مهاجرت از طریق ازدواج است. اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج نیز شامل پروسه ای چهار ساله می شود و افراد ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را دریافت می کنند. نکته قابل توجه در مورد اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج این است که وجود فرزند می تواند موجب تسهیل و تسریع در این پروسه شود.

سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور است. بدین منظور بایستی یک شرکتی تولیدی، تجاری یا خدماتی و غیره را در این کشور ثبت کرد که درصد مشخصی از سهام آن به نام فرد متقاضی دریافت اقامت روسیه باشد. برخی از عوامل چون میزان سود شرکت و مالیات آن در مورد اخذ اقامت روسیه حائز اهمیت می باشند. تمایل افراد به اقدام از طریق سرمایه گذاری در میان راه های مختلف مهاجرت به روسیه کمتر است زیرا این کار هزینه بالایی دارد؛ افرادی بیشتر از این وادی وارد می شوند که سرمایه اولیه کافی و ایده تجاری جالبی داشته باشند. قوانین روسیه شرط اخذ اقامت در این کشور از طریق سرمایه گذاری را داشتن سرمایه اولیه ای حداقل 160 هزار دلار معادل 10 میلیون روبل تعیین کرده است.

هزینه مهاجرت به روسیه

آگاهی در مورد هزینه مهاجرت به روسیه به سبب موقعیت های شغلی و تحصیلی مدرن در این کشور برای ایرانیان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هزینه مهاجرت به روسیه در مقایسه با هزینه مهاجرت به برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا کمتر است. این کشور از قبول مهاجران برای اقامت به سبب کمبود جمعیت خود استقبال می کند و شرایط دشواری را در نظر نگرفته است.

–         تحصیل

افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور می توانند با انتخاب کشور روسیه اقدام به مهاجرت تحصیلی و اخذ شهروندی این کشور نمایند. در قوانین کشور روسیه برای دانشجویان خارجی فارغ التحصیل از این دانشگاه های این کشور به شرط اخذ دیپلم قرمز (دیپلم قرمز به معنی اخذ مدرک دانشگاهی با نمرات عالی می باشد و قوانین آموزشی خاص خود را دارد) اقامت دائم داده می شود.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل نه تنها اخذ اقامت این کشور را تسهیل می کند، بلکه پروسه اخذ اقامت سایر کشورها همچون کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه شنگن را نیز با داشتن اقامت کشور روسیه، راحت تر می نماید.

انواع اقامت روسیه

همانطور که گفته شد انواع اقامت روسیه شامل اقامت کاری، تحصیلی، ازدواج و اخذ گرین کارت می شود که در مورد برخی از آنها در بالا توضیحاتی ارائه شد و در مورد برخی دیگر در ادامه مطالب مفیدی ارائه می کنیم.

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری نیازمند ثبت شرکت است. در حقیقت با ثبت شرکت در این کشور به نام خود مهاجرت کاری به کشور روسیه را تسهیل می کنید. افراد خارجی حتی بدون نیاز به حضور در روسیه نیز می توانند شرکت سهامی خاص خود را در این کشور به ثبت برسانند. پس از انجام عملیات و ثبت شرکت صدور دعوت نامه از شرکت خودتان به خودتان می تواند منجر به مهاجرت به روسیه و در ادامه اخذ اقامت دائم در این کشور شود.

pastedGraphic_4.png

راه های مهاجرت به روسیه

گرین کارت روسیه

از سال 2019 میلادی کشور روسیه برای اتباع خارجی خود به شرط تسلط بر زبان روسی جهت اقامت و کار در روسیه، گرین کارت صادر می کند. برای دریافت گرین کارت لازم است افرادی که تابعیت روسیه را ندارند مدارک تحصیلی و شغلی خود را به سیستم ارزیابی مربوطه تحویل دهند تا با بررسی آنها در صورت داشتن شرایط با صدور گرین کارت برایشان موافقت شود.

اقامت روسیه از طریق ازدواج

pastedGraphic_5.png

اقامت روسیه از طریق ازدواج

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، در صورت ازدواج در روسیه با یک تبعه روسی می توان به اخذ اقامت روسیه اقدام کرد. پس از گذشت مدت زمان سه سال از تاریخ ازدواج با یک شهروند روسی شما می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که تعداد دختران در کشور روسیه حدود 10 میلیون نفر بیشتر از پسران است به عبارتی مردان خارجی به راحتی می توانند از این کشور برای خود همسر انتخاب کنند و اقامت روسیه را دریافت کنند.

اقامت روسیه از طریق تحصیل