خرید ملک در روسیه امروزه به عنوان یک روش سرمایه گذاری مطمئن و با سود بالا برای اخذ اقامت روسیه و مهاجرت به روسیه پیشنهاد می شود. نحوه خرید و فروش و شرایط آنها در کشور روسیه متفاوت است. لذا پیشنهاد می شود برای روشن شدن موضوع و آشنایی با شرایط سرمایه گذاری، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

خرید ملک در روسیه امروزه به عنوان یک روش سرمایه گذاری مطمئن و با سود بالا برای اخذ اقامت روسیه و مهاجرت به روسیه پیشنهاد می شود. نحوه خرید و فروش و شرایط آنها در کشور روسیه متفاوت است. لذا پیشنهاد می شود برای روشن شدن موضوع و آشنایی با شرایط سرمایه گذاری، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

تلاش شده است تا نکات سرمایه گذاری و بهترین حالت آن با توجه به نوع درخواست و میزان سرمایه گذاری توضیح داده شود.

 

آنچه که باید در خصوص خرید ملک در روسیه بدانید:

اگر قصد سرمایه گذاری در روسیه و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در روسیه را دارید اما یک روش مطمئن سراغ ندارید، با ما همراه باشید تا روش های سرمایه گذاری در روسیه را خدمتتان شرح دهیم. خرید ملک در روسیه یک روش آسان، مطمئن و بدون ریسک است که می تواند راهگشای اخذ اقامت این کشور باشد.

املاک در روسیه به چه دسته هایی تقسیم می شوند:

خرید ملک در روسیه نسبت به سایر  انواع سرمایه گذاری همچون ثبت شرکت در روسیه دارای حاشیه ریسک کمتری است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند، از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری بر روی آن اقدام می نمایند. املاک در این کشور به 4 دسته اصلی طبقه بندی می شود:

 

  1. آپارتمان ها
  2. خانه و ملک شخصی
  3. املاک تجاری
  4. زمین های کشاورزی

آپارتمان ها در روسیه 

اغلب مهاجرین و خانواده ترجیح می دهند تا برای خرید ملک در روسیه بر روی آپارتمان ها سرمایه گذاری نمایند زیرا از لحاظ امنیتی دارای موقعیت بهتری می باشد. در نظر داشته باشید که بیشترین میزان خرید و فروش ملک ها در این کشور به آپارتمان ها تخصیص داده می شود. آپارتمان به سه صورت به فروش می رسند. آپارتمان سوییت ها، آپارتمان های یک یا چند خواب و آپارتمان هایی که به صورت مشترک خواهند بود.

 

آپارتمان سوییت

خرید ملک در روسیه اگر که به صورت آپارتمان سوییت باشد، می بایست یک اتاق که آشپزخانه نیز در گوشه آن قرار دارد را به همراه سرویس بهداشتی و بالکن در نظر بگیرید. متراژ سوییت ها می تواند متفاوت باشد، برای این مورد از 12 متر تا 60 متر مربع می توان مساحت در نظر گرفت. اما بیشترین حجم فروش آپارتمان سوییت به 18 متر تا 28 متر مربع اختصاص دارد. از لحاظ ساختار یک آپارتمان سوییت، این مورد بسیار نزدیک به ساختار املاک ایرانی می باشد.

 

آپارتمان یک یا چند خوابه

اگر که قصد مهاجرت به روسیه را به همراه خانواده دارید، قطعا باید برای اقامت خود به دنبال منزلی با اتاق خواب های مجزا باشید. اما در نظر داشته باشید که بر خلاف ایران، در روسیه پذیرایی به عنوان یک اتاق در نظر گرفته می شود و چنانچه آپارتمانی به عنوان دو خواب معرفی می شود، به معنای یک پذیرایی و یک اتاق مجزا است. از این حیث خرید ملک در روسیه متفاوت با ایران است. این نوع آپارتمان ها بیشترین علاقه مندان را دارد و طبیعتا برای خانواده ها مناسب تر می باشد.

 

آپارتمان های اشتراکی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در روسیه، خرید آپارتمان های اشتراکی است که سنت این نوع خرید و فروش از زمان جماهیر شوروی در این کشور باقی مانده است. خرید ملک در روسیه اگر که به صورت خرید آپارتمان های اشتراکی باشد، هر شخص دارای یک سند مجزا خواهد بود که در سند وی محل و تعداد اتاق های خریداری شده به تفکیک ذکر شده است. در آپارتمان های اشتراکی سرویس بهداشتی، بالکن، آشپزخانه و راهرو به صورت مشابه محاسبه می شود و هر فرد دارای بخشی از خانه خواهد بود. خرید این نوع ملک برای افرادی که سرمایه آنچنان ندارند، گزینه خوبی خواهد بود. البته باید در نظر داشت که اگر قصد اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری در روسیه را دارید، تهیه این نوع آپارتمان ها با توجه به نوع فرهنگ ایرانیان گزینه خوبی نخواهد بود.

خرید ملک در روسیه در مراحل ساخت

شاید با این سبک خرید و فروش در ایران با عنوان پیش خرید آشنا باشید. نکته جالب اینجا است که در روسیه بر خلاف ایران هر شخصی نمی تواند اقدام به ساخت منازل مسکونی نماید. بلکه تنها شرکت های ساختمانی و انبوه سازان این اجازه را دارند. این شرکت ها نیز برای بالا بردن بهره خود از ساخت ملک، معمولا واحد های زیاد را در طبقات بالا به فروش می رسانند.

 

برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در روسیه اگر که اقدام به پیش خرید نمایید باید در نظر داشته باشید که شرکت های انبوه ساز این فعالیت را در سه دوره انجام می دهند. در مرحله اول زمانی است که تنها پلن کار و محدوده زمانی روشن شده و هیچگونه فعالیتی آغاز نگردیده است. این مرحله بهترین مرحله برای خرید ملک در روسیه است زیرا حاشیه سود بالایی دارد و جبران سال هایی که در انتظار ساخت بوده اید (حدود 3 سال) را می نماید. آخرین مرحله مربوط به زمانی است که آپارتمان ها کاملا آماده شده اند. در این مرحله درست است که سود کمتر است اما میزان ریسک معامله نیز بسیار کمتر است. برای افرادی که سرمایه آماده دارند، این روش پاسخگویی بهتری خواهد داشت.

برای خرید ملک در روسیه باید در نظر داشته باشید که شرکت ها در زمان پیش فروش مشخص می نمایند که آپارتمان با چه تاسیساتی تحویل داده می شود. اگه بدون تعمیرات باشد شما آپارتمانی با دیوار های سیمانی و بدون لوله کشی تحویل خواهید گرفت. اگه تعمیرات به صورت نیمه باشد، آشپزخانه ها فاقد کابینت خواهند بود و در تعمیرات کامل نیز ، یک آپارتمان کامل و گاها مبله تحویل داده خواهد شد.

 

یکی از روش های دیگر خرید آپارتمان و سرمایه گذاری در روسیه برای مهاجرت به روسیه خرید املاک دست دوم و یا چند سال ساخت خواهد بود.

خانه و ملک شخصی

جالب است که در نظر داشته باشید در این کشور خانه شخصی کم می باشد. به عبارت دیگر خرید ملک در روسیه به صورت ملک شخصی بسیار کم تعداد است. البته این مورد در سال های اخیر بیشتر از قبل شده است. با در نظر گرفتن اینکه عموما زمین و یا ملک شخصی در مراکز شهر ها کمتر است، خانه و ملک شخصی را باید خارج از شهر یافت. لذا شهرک هایی با فاصله از شهر ساخته می شوند که اقدام به فروش ملک می نمایند. لذا می توان برای اقامت روسیه از این روش سرمایه گذاری استفاده نمود.

خرید ملک شخصی در شهرک ها از لحاظ امنیت و پاکیزگی بسیار مناسب می باشند. نکته قابل تامل این می باشد که در روسیه ملک شخصی و ویلا با یکدیگر متفاوت هستند. در ویلا عموما امکانات یک سفر چند ماهه در تابستان فراهم آمده است و از طرف دیگر ویلا ها با شهر فاصله زیادی خواهند داشت. به همین دلیل ویلا ها برای دوران زمستان مناسب نمی باشند

خرید ملک در روسیه به عنوان سرمایه گذاری

املاک تجاری 

خرید ملک در روسیه اگر که به صورت تجاری باشد، تشابه بسیار با ایران دارد. در این کشور نیز به دفتر، مغازه ها، سوله ها و … املاک تجاری اطلاق می شود. ملک تجاری دارای سود کوتاه مدت می باشد. البته باید در نظر داشته که چنانچه قصد راه اندازی یک کسب و کار در این کشور را دارید ، سرمایه گذاری بر روی املاک تجاری شما را از چندین جهت به جلو پیش می برد زیرا از هزینه های مازاد صرفه جویی خواهد شد.

زمین های کشاورزی

خرید ملک در روسیه از نوع زمین کشاورزی یک سرمایه گذاری راحت و بی دغدغه است. این سرمایه گذاری می تواند یک روش برای مهاجرت به روسیه باشد با این توضیح که زمین کشاورزی ما، یک منبع کسب درآمد نیز خواهد بود. قیمت های زمین کشاورزی بسته به نوع مکان، فاصله تا شهر، امکانات و … متفاوت می باشد.

 

کدام شهر ها  برای خرید ملک در روسیه و سرمایه گذاری در آن مناسب تر می باشند ؟

 

  1. شهر مسکو:

همانگونه که می دانید، مسکو پرجمعیت ترین شهر روسیه می باشد. با توجه به اینکه در قاره اروپا از لحاظ تجارت حرف اول را می زند لذا با خرید ملک در این شهر ، سرمایه گذاری در روسیه از جانب شما تضمین شده خواهد بود.

  1. سن پترزبورگ:

یکی دیگر از شهر های مهم روسیه سن پترزبورگ است. این شهر به قاره اروپا بسیار نزدیک بوده و دارای مناطق گردشگری و فرهنگی بسیار است. خرید ملک در روسیه در این شهر به نسبت مسکو ارزان تر است. با توجه به اینکه این شهر هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر و توریست است لذا پتانسیل بالا برای امر سرمایه گذاری خواهد داشت.

pastedGraphic_4.png

سود خرید ملک در روسیه

  1. کازان یا قازان:

اگر نگران تفاوت فرهنگی پس از مهاجرت به روسیه می باشید، پیشنهاد می شود شهر کازان را برای سرمایه گذاری انتخاب نموده و در آن اقامت نمایید. اغلب افراد ساکن در این شهر مسلمان بوده و فرهنگی نزدیک به ایرانیان دارند.

  1. شهر آستاراخان:

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در روسیه برای شهر آستاراخان به نسبت آسان خواهد بود. این شهر به عنوان یک مرز دریایی اصلی و قطب تبادلات دریایی و ترخیص کالا با ایران محسوب می شود.

  1. ایکاترینبورگ:

این شهر نیز سومین شهر مهم روسیه محسوب می شود و مکان خوبی برای سرمایه گذاری خواهد بود. خرید ملک در روسیه و در شهر ایکاترینبورگ حاشیه ریسک به نسبت کمتری خواهد داشت.